Hírek
2020. Október 30. 08:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változik a buszok közlekedési rendje Halottak napján
Október utolsó napjain és a november 1-jei ünnepnapon változik a helyközi és a Volánbusz üzemeltetésében lévő helyi járatok közlekedési rendje - tájékoztatta a Volánbusz Zrt. csütörtökön az MTI-t.
Október 29-én csütörtökön és 30-án pénteken még a tanítási szünetben érvényes menetrend szerint közlekednek az autóbuszok. Október 31-én, szombaton a szabadnapoknak, november 1-én, vasárnap a hét első munka és iskolai előadási napját megelőző munkaszüneti napnak megfelelően indulnak a járatok - tartalmazza a közlemény.
November 2-án, hétfőn pedig már a tanítási napokon megszokott menetrend szerint indulnak a járatok - teszik hozzá.
Mint írják: a Volánbusz a hétvégén is fokozott figyelemmel kíséri a járatok telítettségét, és mindent megtesz a kényelmes és biztonságos utazás biztosításáért. Ugyanakkor, a november 1-jei Mindenszentek ünnepéhez közeledve az átlagos hétvéginél nagyobb forgalom várható, ezért a Volánbusz arra kéri utasait, hogy időben tervezzék meg utazásukat, és indulás előtt tájékozódjanak a társaság honlapján. Továbbá érdemes a menetjegyek megvásárlásáról is időben gondoskodni.
Közlésük szerint, a pénztárak előtti sorban állás elkerülése érdekében a menetjegy elővételben, online, akár mobiltelefon segítségével is kényelmesen megváltható.
A Közlekedési Mobiljegy és társalkalmazásaiban vásárolt teljes árú, 50 százalékos és 90 százalékos helyközi (távolsági) menetjegyekre, valamint a menetjegyekhez megvásárolt kiegészítő jegyekre 5 százalék kedvezményt biztosít a Volánbusz - írták.
A társaság továbbra is arra kéri az utasokat, hogy tartsák be a közegészségügyi előírásokat, és ne feledjék el a maszk használatát a járműveken és a megállóhelyeken - olvasható a Volánbusz közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
