Hírek
2018. Január 31. 09:44, szerda |
Belföld
Forrás: police.hu
Vádemelés az 52 milliós drogfogás után
Vádemelést javasolt a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, miután befejezte a kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott nyomozást.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 49 éves bolgár állampolgár ellen.
A férfi tavaly június 13-án jelentkezett belépésre Szerbia irányából a Röszkei határátkelőhelyen. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a férfi személyautójában szállított zenekari hangfalakban elrejtve kábítószergyanús anyagot találtak.

A KR NNI nyomozói az intézkedések során az öt hangfalból, 50 csomagban összesen nettó 23,7 kilogramm kannabiszt foglaltak le, melynek értéke 52 millió forint.
A nyomozás során a szintén bolgár állampolgárságú megbízó személyét is megállapították. Nemzetközi bűnügyi együttműködés keretében a keletkezett információkat a magyar rendőrök átadták a bolgár hatóságoknak.
A KR NNI Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály a különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklása bűntett miatt folytatott eljárást befejezte és a nyomozás iratait január 30-án a férfival szemben vádemelési javaslattal megküldte a Csongrád Megyei Főügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
