Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2021. December 19. 17:06, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Már a téli szünetben is ingyen utazhatnak a gyerekek Kajla-útlevéllel

Már a téli szünetben is ingyen utazhatnak a gyerekek Kajla-útlevéllel

Már a téli szünetben is ingyenesen utazhatnak a MÁV-Start, a Volánbusz és a GYSEV belföldi járatain december 22. és január 2. között azok az alsó tagozatos gyerekek,

akik a jegyvásárláskor bemutatják sárga Kajla-útlevelüket és személyazonosításra alkalmas igazolványukat - közölte a MÁV vasárnap az MTI-vel.

A közleményben emlékeztettek: a programot 2019 nyarán indították. Idén először már nem már nemcsak a nyári és őszi iskolai szünetben, hanem a karácsonyi időszakban is térítésmentes utazásra van lehetőség a sárga Kajla útlevéllel - írták.

Hozzátették: a programban országszerte 500 helyszínen gyűjthető az útlevélbe pecsét vagy kapható arra kedvezmény. A közlekedési társaságok ezzel támogatják a közös családi kirándulások szervezését a téli szünetben is - írták.

Idézték a közleményben Szentkirályi Alexandra kormányszóvivőt, aki azt mondta: a Kajla egyedülálló lehetőség a családoknak a téli szünetben is, akár egynapos, akár egész hétvégés kirándulásokhoz. A program népszerűsége már három éve töretlen, és a belföldi turizmus fellendülésével egyre többen veszik igénybe az utazási kedvezményt. Ennek köszönhetően pedig egyre több kisiskolás fedezi fel Magyarország természeti értékeit, épített örökségeit - emelte ki.

A gyermekek vasúti díjmentes utazására szóló másodosztályú menetjegyet előre meg kell venni. A jegyek a pénztárakban, a jegykiadó automatáknál, interneten és a MÁV-applikáción keresztül is megválthatók. A gyermek legfeljebb két kísérője 33 százalékos kedvezményre jogosult. Volánbuszos utazásnál a Kajla-jegy elővételben és a buszokban is meg lehet váltani.

Címkék: útlevél, Kajla, utazás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: