Hírek
2011. December 08. 07:08, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Vége a szükségállapotnak a kórházakban

Megszüntetik a szükségállapotot abban a 16 szlovákiai kórházban, amelyben november végén orvoshiány alakult ki.
Megszüntetik a szükségállapotot abban a 16 szlovákiai kórházban, amelyben november végén orvoshiány alakult ki – így határozott szerdán a szlovák kormány.
A szükségállapot kihirdetéséről november 28-án döntött a szlovák kormány, miután az orvosok tiltakozó akciója következtében számos kórházban már csak a sürgősségi ellátást tudták biztosítani.
„Az Orvosi Szakszervezeti Szövetség (LOZ) követeléseivel kapcsolatban elfogadott kormányhatározat fokozatos megvalósításával az egészségügyi ellátás olyan helyzetbe került, hogy a szükségállapot már megszüntethető” – magyarázta a döntést Ivan Uhliarik egészségügyi miniszter újságíróknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.