Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2019. Május 28. 18:19, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Uniós határidő előtt üzembe állt a dohánytermék nyomonkövetési rendszer

Uniós határidő előtt üzembe állt a dohánytermék nyomonkövetési rendszer

Magyarország határidő előtt teljesítette a dohánytermékek nyomonkövetési európai uniós kötelezettségét.

Az ND Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. az értékesítési lánc valamennyi szereplőjének azonosítását és nyilvántartásba vételét maradéktalanul végrehajtotta - közölte az ND Nonprofit Zrt. az MTI-vel kedden.

Az illegális dohánykereskedelem visszaszorítását célzó, a dohánytermékek valós idejű nyomonkövetésére alkalmas rendszerben a gyártók és kereskedők május 20. óta már több mint 40 millió egyedi azonosítót igényeltek.

Az Európai Bizottság 2019. május 20-tól előre meghatározott ütemekben az EU minden tagállamára előírta a dohánytermékek (cigaretta, fogyasztási dohány, szivar szivarka) nyomonkövetési rendszerének felállítását. A rendszerrel az EU területén kereskedelmi forgalomban lévő valamennyi dohánytermék értékesítése valós időben követhetővé válik.

A piaci szereplőkkel folytatott előkészítő tárgyalások, valamint az informatikai hátteret biztosító DAKIR üzemeltetését végző alvállalkozó munkájának eredményeként, már az uniós határidő előtt öt nappal kiadhatták az első egyedi azonosítókat - ismertette Esküdt Gábor, az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatója a közleményben.

Címkék: dohány, nyomkövetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.