Hírek
2015. Május 20. 07:00, szerda |
Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:
Ukrán válság - Porosenko: Oroszország nyári offenzívára készül
Az ukrán elnök szerint Oroszország "nyári offenzívára" készül Ukrajna ellen.
Petro Porosenko a BBC-nek adott interjút, amelyből a brit közszolgálati médiatársaság kedd este sugárzott részleteket. Porosenko kijelentette: Ukrajnának készen kell állnia az orosz offenzívára.
Hozzátette: Ukrajna nem Oroszország által támogatott szeparatistákkal harcol, hanem "tényleges háborúban" áll Oroszországgal. Porosenko szerint erre "erőteljes bizonyíték", hogy a hadszíntéren az orosz reguláris haderő különlegesen kiképzett alakulatainak katonái estek ukrán fogságba.
Arra a kérdésre, hogy bízik-e Vlagyimir Putyin orosz elnökben, az ukrán államfő határozott nemmel válaszolt. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a tárgyalásokon kívül nincs más választása, mivel véleménye szerint a kelet-ukrajnai területek feletti ellenőrzés katonai eszközökkel nem szerezhető vissza.
Porosenko szerint a kialakult helyzet "katasztrófa" nemcsak a harcok sújtotta keleti térség lakossága, hanem az egész ország számára.
Ez a katasztrófa azonban nem a szegények és az oligarchák közötti ügy, "ez a hazám elleni agresszió következménye" - fogalmazott. Porosenko ezzel arra reagált, hogy a BBC stábja által megszólaltatott kelet-ukrajnai lakosok közül többen dühödten szóltak az oligarchák fényűző életmódja és a harcok térségében élők helyzete közötti szakadékról.
Az ukrán elnök szavai szerint a harcokban Ukrajna 1800 katonát és csaknem hétezer civilt vesztett.
Az ukrajnai korrupciót firtató kérdésre Petro Porosenko azt mondta: a keleti országrészben vívott harcok mellett, az Ukrajnában zajló "egyik legfontosabb háború" a korrupció ellen folyik.
Hozzátette: álma az, hogy Ukrajna az Európai Unió tagjává válik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
