Hírek
2015. Szeptember 22. 06:59, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Újabb megyékben épülhet határzár

A kormány ideiglenes biztonsági határzár létesítésének megépítését rendelte el a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kihirdetésével érintett megyéknek Magyarország schengeni határával azonos külső határán.
A Magyar Közlöny hétfői számában megjelent, a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kezelése érdekében szükséges további intézkedésekről szóló kormányrendelet szerint az intézkedés célja a zöldhatár átjárhatóságának megszüntetése.
Az intézkedés végrehajtásáért a belügyminiszter és a honvédelmi miniszter felel.
A nemzetgazdasági miniszter feladata, hogy gondoskodjon a szükséges fedezet biztosításáról.
A belügyminiszternek és a honvédelmi miniszternek gondoskodnia kell arról, hogy együttműködési megállapodás jöjjön létre a Magyar Honvédségnek
a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal feladataiban való közreműködéséről.
A rendelet értelmében a honvédelmi miniszternek részt kell vennie a határőrizeti célú ideiglenes biztonsági határzár létesítésének katonai szakértelmet és speciális eszközöket igénylő kivitelezői feladataiban. Továbbá le kell folytatnia az ehhez szükséges, valamint a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet fennállásakor a menekültügyi és idegenrendészeti feladatok ellátásával összefüggő, kifejezetten katonai, rendvédelmi, rendészeti célokra szánt árucikkek beszerzésére, illetőleg szolgáltatások megrendelésére vonatkozó beszerzéseket.
Tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet hat megyére hirdetett ki a kormány: kedden Bács-Kiskunra, Csongrádra, majd pénteken Baranya, Somogy, Zala és Vas megye területére. Vas megyének nincs külső schengeni határa, mert Szlovénia is tagja a közös uniós határőrizeti rendszernek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede