Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2017. Június 15. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Továbbra is sokan tartoznak tartósan az adóhatóságnak

Továbbra is sokan tartoznak tartósan az adóhatóságnak

Továbbra is sok magánszemély és egyéni vállalkozó tartozik tartósan a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) - derül ki a NAV honlapján közzétett adatokból.

Március végén 3119 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott - egyenként - több mint 10 millió forinttal, 180 napon keresztül folyamatosan az adóhatóságnak, közülük 2338 magánszemély, 751 egyéni vállalkozó, 30 pedig lakcím nélküli adózó volt. Együttes adósságuk a 10 millió forintos küszöbértékkel számolva 31,19 milliárd forintra rúg, valóságos tartozásuk azonban ennél nagyobb, hiszen vannak, akiktől ennek a többszörösét követeli a NAV.

Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek magánszemélyek esetében csak az adózó nevét és címét, egyéni vállalkozók esetében a székhelyet és az adószámot tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -