Hírek
2020. Október 09. 09:14, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Tizenöten meghaltak, 1176-tal nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Elhunyt tizenöt beteg, és újabb 1176 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu pénteken.
A kormányzati portálon azt írták: 35 222-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 913-ra emelkedett, 9202-en már meggyógyultak.
Az aktív fertőzöttek száma 25 107. Az aktív fertőzöttek 34 százaléka, az elhunytak 47 százaléka, a gyógyultak 34 százaléka budapesti. Az új, dinamikus adatszolgáltatás adatai szerint 993 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 56-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 22 385-en vannak, a mintavételek száma 803 648-ra nőtt.
Kiemelték: a járvány második hulláma zajlik Magyarországon. Nő a fertőzöttek száma, ezzel együtt akár egy napon belül is dinamikusan nő és változik a kórházi ápolást igénylők, valamint a lélegeztetett betegek száma is. Ezért az egészségügyi védekezés, a kórházi munkaszervezés és az esetleges vezénylések hatékony megszervezéséért a kórházaktól még teljesebb körű, valós idejű adatszolgáltatást kérnek a náluk ápolt koronavírusos betegek és a lélegeztetést igénylők számáról.
A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat, ehhez azonban az általános óvintézkedések betartására van szükség - írták.
Felhívták a figyelmet arra, hogy kötelező a maszk használata az üzletek és a tömegközlekedési eszközök mellett a mozikban, a színházakban, a bevásárlóközpontok területén, az egészségügyi és szociális intézményekben, valamint az ügyfélfogadási irodákban is. 23 óra után a vendéglátóhelyeket és szórakozóhelyeket be kell zárni.

A közösségi terjedés megfékezéséért továbbra is azt kérik az emberektől, kerüljék azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsák a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossanak kezet. Akinél hatósági házi karantént rendeltek el, szigorúan tartsa be. Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenniük a fertőzések elkerüléséért - hangsúlyozták.
Közölték: az iskolákban és óvodákban kötelező a testhőmérséklet-mérés, hogy kiszűrjék a lázas gyermekeket és pedagógusokat, és ezzel is védjék az intézmények zavartalan működését. Az operatív törzs jelenleg 39 óvodában és 14 iskolában rendelt el rendkívüli szünetet, 138 osztálynál és 6 teljes iskolánál pedig digitális munkarendet a koronavírus-megbetegedések miatt.
"Tartsuk be a szabályokat, és akkor együtt újra sikerülni fog" - írták.
Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (12 066) és Pest megyében (4562) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Győr-Moson-Sopron (1994), Borsod-Abaúj-Zemplén (1728), Hajdú-Bihar (1600), Csongrád-Csanád (1536) és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye (1513). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Tolna (335).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
