Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2018. Február 21. 10:06, szerda | Belföld
Forrás: mti

Tizenhárom év fegyházra ítélték az idős kaposvári asszony gyilkosát

Tizenhárom év fegyházra ítélték az idős kaposvári asszony gyilkosát

Jogerősen 13 év fegyházbüntetésre ítélt a Pécsi Ítélőtábla egy 57 éves férfit, aki 2012 májusában Kaposváron megölt egy 72 éves asszonyt - tájékoztatta szerdán a táblabíróság az MTI-t.

A bíróság közölte: az emberölési ügyben először eljáró Kaposvári Törvényszék 2013 októberében bizonyítottság hiányában felmentette a vádlottat. A Pécsi Ítélőtábla másodfokon 2014 áprilisában új eljárás lefolytatásáról határozott. A Kaposvári Törvényszék 2014 októberében ismét arra jutott, hogy a vád megalapozatlan és felmentette a férfit, a táblabíróság 2015 áprilisában viszont ismét hatályon kívül helyezte az ítéletet.

Az ügy tárgyalása ezután a Pécsi Törvényszékre került, amely tavaly júniusban kihirdetetett elsőfokú határozatában 15 év szabadságvesztésre ítélte emberölés miatt a vádlottat.

A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla a büntetést - az eljárás elhúzódására is tekintettel - kedden 13 év fegyházra enyhítette.

A jogerős tényállás szerint az 57 éves Somogy megyei férfi egy ideig bérlőként is lakott az idős kaposvári nőnél, aki 2012 májusában tartozásai miatt arra szólította fel, hogy költözzön el.

2012. május 25-én a férfi pénzt akart szerezni az idős nőtől, ezért megütötte és késsel többször megszúrta. A sértett emiatt rövid időn belül meghalt - ismertette a tábla.

A vádlott "pontosan meg nem állapítható összegű" készpénzt vett magához, majd elhagyta a helyszínt. Az asszonyra a munkából hazaérkező albérlője talált rá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben

2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld

A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt

Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.

2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld

A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány

A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is