Hírek
2011. Szeptember 10. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress
Terrorfenyegetést kapott Amerika

Merénylettel fenyegették meg az Egyesült Államokat a 2001. szeptember 11-i terrortámadások tizedik évfordulóján.
A célpont Washington vagy New York lehet, a hatóságok pedig nem hagyhatják figyelmen kívül a jelzést – mindkét városban szigorították a biztonsági ellenőrzéseket.
A szerdai fenyegető üzenet nem megerősített információ, ám konkrétumokat is tartalmaz – a World Trade Center ellen intézett terrortámadás 10. évfordulóján pedig valós veszélyt is jelenthet; az Egyesült Államok belbiztonsági szóvivője az eset kapcsán megjegyezte, idáig minden évfordulón kaptak hasonló jelzéseket.
Barack Obama elnök a hír hallatán fokozott munkára utasította a terrorelhárítási szolgálatokat: Washingtonban és New Yorkban egyaránt szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be, felkészülve egy esetleges autóbombás támadásra is – ellenőrzik a hidak és metróalagutak környékét, gyorsabban elszállítják a szabálytalanul parkoló autókat és növelik a járőröző rendőrök létszámát is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.