Hírek
2020. Augusztus 06. 10:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Szombaton rendezik az orgonák éjszakáját

Templomok, terek és más különleges helyszínek adnak otthont országszerte az orgonák éjszakája rendezvénynek szombaton a Filharmónia Magyarország szervezésében.
A kiemelt események között szerepel a tihanyi apátsági templomban hallható est, amelyen Kovács Szilárd orgonaművész és Bognár Szabolcs bariton többek között Bach, Liszt és Kovács Szilárd Ferenc műveit szólaltatja meg.
A budapesti Szent István-bazilikában Somogyi-Tóth Dániel orgonaművész, Miklósa Erika koloratúrszoprán és Tóth László trombitaművész Händel-, Vivaldi- és Fauré-szerzeményeket is előad, a pécsi bazilikában jótékonysági koncertet tartanak a vakok és gyengénlátók javára, a kaposvári Vigasságok terén táncok és indulók hangzanak el - olvasható az orgonapont.hu oldalon.
A különleges helyszínek között található egyebek mellett a budapesti Lehel csarnok, balatoni sétahajó a Siófok, Balatonfüred és Tihany útvonalon, a Harkányi Termálfürdő, a siklósi vár, a miskolci autóbusz-pályaudvar és a Hertelendi Termálfürdő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.