Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2024. December 09. 07:43, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

Szíria - Az EU üdvözölte Aszad bukását

Szíria - Az EU üdvözölte Aszad bukását

A Bassár el-Aszad szíriai elnök vezette diktatúra vége pozitív és régóta várt fejlemény, ami egyúttal megmutatja a rezsim támogatói, Oroszország és Irán gyengeségét is

- írta vasárnap az X-en Kaja Kallas, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője.

"Az EU prioritása a térség biztonságának garantálása. Együtt fogunk működni minden konstruktív partnerrel Szíriában és a régióban"
- tette hozzá.

Mint bejegyzésében írta, szoros kapcsolatban áll a régió minisztereivel."Szíria újjáépítésének folyamata hosszú és bonyolult lesz, és minden félnek készen kell állnia a haladást szolgáló együttműködésre" - hangsúlyozta.

Antonió Costa, az uniós tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke ugyancsak az X-en azt írta: "Bassár el-Aszad diktatúrája mérhetetlen szenvedést okozott, bukása által új lehetőség nyílik a szabadság és a béke megteremtésére a szíriai nép számára."

"A kegyetlen Aszad-diktatúra összeomlott" - írta Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke az X-en.

Véleménye szerint "ez a történelmi változás a térségben lehetőségeket kínál, de nem veszélytelen."

"Európa készen áll arra, hogy támogassa a nemzeti egység megőrzését és egy olyan szíriai állam újjáépítését, amely az ország minden kisebbségét védi. Kapcsolatba lépünk az európai és regionális vezetőkkel, és figyelemmel kísérjük a fejleményeket"
- erősítette meg.

Iszlamista felkelők vasárnapra virradóra bejelentették Damaszkusz elfoglalását és az elnök 24 éves uralmának megdöntését. Bassár el-Aszad ismeretlen helyre távozott Damaszkuszból.

Címkék: Európai Unió, Szíria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.