Hírek
2012. Február 03. 08:04, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Őssejtek segíthetnek megérteni, ki miért reagál másként a hepatitis C-re

Tudósok azt mondják: a labortóriumi kutatások során őssejtekből létrehozott máj-szerű sejtek segíthetnek megérteni, miért reagál egyik ember másként a hepatitis C fertőzésre, mint a másik.
Nem világos ugyanis, néhány ember miért ellenálló a hepatitis C-re, míg mások miért hajlamosak elkapni a májgyulladást és szervi problémákat okozó betegséget.
Az emberek májsejtjeinek tanulmányozásából kiderülhet, hogy a genetika áll-e a különböző reakciók mögött. A májsejtekhez azonban nehéz hozzájutni, és körülményes azokat a laboratóriumi edényekben növeszteni.
Most amerikai kutatók egy olyan megoldást találtak, amely segítségével májszerű sejtek létrehozása lehetséges, indukált pluripotent őssejtekből (iPSC), melyeket inkább testszövetekből állítanak elő, mint embriókból. Ezeket a sejteket aztán meg lehet fertőzni a hepatitis C vírussal.
A hepatitis C-vel kapcsolatos kutatások mellett az új technika is segíthet a vírus elleni gyógymód megtalálásában - mondják kutatók. A beteg emberek szöveteit különböző gyógyszeres kezeléseknek vetik alá, és nézik a hatást, ezzel az orvosok személyre szabott gyógymódot tudnak majd előírni az adott beteg számára - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld
Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról
Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést
2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary
Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.
2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld
Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor
Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede