Hírek
2012. Február 13. 13:45, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Sikeresen mutatkozott be Armstrong
A hétszeres Tour de France-győztes amerikai Lance Armstrong második helyen végzett élete első profi triatlonversenyén, a Panamában rendezett „fél Ironman-viadalon”.
A győztes új-zélandi Bevan Docherty az utolsó etapon, a futás során tudta megelőzni az exbringást. Megjegyezte, Armstrong a célba érkezés után nem gratulált neki, ám később megtette ezt. „Fantasztikus eredmény, amit a 41 éves Armstrong most elért, hiszen ez egy nagyon komoly verseny. Az amerikaiak azt írják, hogy ez volt az első profi versenye, de valójában már korábban triatlonozott, és csak később döntött úgy, hogy inkább a kerékpárra összpontosít. Biztos ez vonzóbb volt anyagilag számára, és az eredményeiből kitűnik, hogy jól döntött” – mondta az MTI-nek a texasi sportemberrel korábban együtt versenyző Kropkó Péter, aki triatlonosként 51-szer teljesítette az Ironman-távot, és 12-szeres magyar bajnok.
Eredmények a viadal honlapja alapján:
(1,9 km úszás, 90 km kerékpár, 21,1 km futás):
1. Bevan Docherty (új-zélandi) 3:50:13 ó
2. Lance Armstrong (amerikai) 3:50:55
3. Richie Cunningham (ausztrál) 3:52:59
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.
2025. November 17. 07:30, hétfő | Sport
Magyar-ír - Rossi: nehéz most a jövőre gondolni
2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz
Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.
2025. November 16. 08:30, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Rossi: ez az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb meccs lesz
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a több mint hét éve tartó regnálása során vasárnap az írek elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés lesz az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb a magyar labdarúgó-válogatott számára.
