Hírek
2011. Október 26. 14:13, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Rendőrök verték szét a Wall Street-i tábort

Több száz rendőr kedd hajnalban felszámolta a kaliforniai Oakland belvárosában a Wall Street-i tüntetők ottani táborát.
A rendőrök a sötét leple alatt elözönlötték a városháza előtti területet, ahol a tábor volt, könnygáz- és sörétes lövedékeket lőttek ki a táborozókra, majd kiürítették a területet. A két héttel ezelőtt létesített tábort kevesebb mint egy óra alatt romba döntötték. Nyolcvanöt tüntetőt őrizetbe vettek engedély nélküli gyülekezés címén, elszállították őket, csak a feldúlt sátrak, hálózsákok, matracok, hátizsákok, ételdobozok maradtak ott. A tüntetők számítottak a rendőrattakra, mert egész éjjel ébren voltak.
Kedden napközben több száz tüntető gyűlt össze a városi könyvtárnál, és átvonult a belvároson. A rohamrendőrök útjukat állták, és kialakult egy kis csetepaté, majd a tüntetők visszavonultak. Szeptemberben kezdődött New Yorkban a „Foglaljuk el a Wall Street-et” nevű tiltakozó akció a társadalmi egyenlőtlenségek és a munkanélküliség ellen. Azóta a mozgalomhoz a világ több száz országának számos nagyvárosában csatlakoztak.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.
2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe
Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.