Hírek
2016. Szeptember 08. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Pollenhelyzet - A következő napokban is komoly tüneteket okozhat a parlagfű

A következő napokban is komoly panaszokat okozhat a parlagfű, a növény pollenjére allergiások tüneteit sok esetben csak a gyógyszeres kezelés képes valamelyest csillapítani
- olvasható az Országos Közegészségügyi Központnak az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.
Azt írták, hogy az allergiások a következő napokban mindaddig súlyos tünetekkel számolhatnak, amíg az esőzések enyhülést nem hoznak.
Múlt héten a parlagfű pollenkoncentrációjának heti átlaga már az ország egész területén nagyon magas szinten volt.
Az aktuális heti előrejelzés szerinti száraz, meleg, enyhén szeles időjárás esetén továbbra is mindenhol nagyon magas pollenkoncentráció várható. A tünetek fokozottabban jelentkezhetnek a parlagfűvel benőtt területek közvetlen közelében, ugyanakkor kevésbé intenzíven a zárt, természetes erdőkben és a nagy vízfelületek mentén - jegyezték meg, hozzátéve: a jövő hét végére ígért csapadék előreláthatólag némi enyhülést hoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.