Városlista
2026. március 24, kedd - Gábor, Karina

Hírek

2020. Május 25. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Országos tisztifőorvos: a járvány lecsengő szakaszában van

Országos tisztifőorvos: a járvány lecsengő szakaszában van

Több a gyógyult, mint az aktív fertőzött, ez is azt igazolja, hogy a járvány lecsengő szakaszában van

- emelte ki az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs hétfői online sajtótájékoztatóján. Müller Cecília közölte: 430 embert kezelnek kórházban, közülük 30-an vannak lélegeztetőgépen. Emlékeztetett, hogy két hete még az aktív fertőzöttek körülbelül fele volt kórházban, most már kevesebb mint egyharmaduk. Vagyis az aktív fertőzöttek is jellemzően könnyebben vészelik át a fertőzést - közölte.

Kitért arra is, hogy vidéken nyitnak az óvodák és a bölcsődék. Kiemelte, hogy minden helyszínen megtörtént a fertőtlenítés, nagytakarítás, a személyzet felkészült.

Müller Cecília azt is elmondta, hogy június elsejétől újraindulnak a népegészségügyi szűrővizsgálatok is.

Címkék: járvány, koronavírus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull