Hírek
2012. Március 30. 14:01, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Orbán Viktor a helyzet tisztázását ígérte
Orbán Viktor miniszterelnök a helyzet tisztázását ígérte Schmitt Pál ügyében, de ennél bővebbet nagyon nem mondott.
A miniszterelnök ma reggel a Magyar Rádióban azt közölte, Schmitt Pálra bízza a döntést azzal kapcsolatban, hogy lemond-e vagy továbbra is Magyarország köztársasági elnöke marad azt követően, hogy a Semmelweis Egyetem szenátusa tegnap elvette tőle a doktori címet. A miniszterelnök megismételte, hogy a köztársasági elnök személye szent és sérthetetlen.
A Semmelweis Egyetem szenátusa csütörtök este döntött arról, hogy visszavonja Schmitt Pál 1992-ben megszerzett kisdoktori címét. Orbán Viktor a Magyar Rádióban arról is beszélt, hogy a Fidesznek nincs az országtól elválasztható saját érdeke vagy sikere, a Fidesz akkor sikeres, ha az ország is az. Mint mondta, ezt gondolták akkor is, amikor megalakultak - ezt annak apropóján mondta a miniszterelnök, hogy huszonnégy évvel ezelőtt, 1988. március 30-án alakult meg a Fidesz.
A kecskeméti Mercedes-gyár megnyitása az utóbbi idők egyik legjelentősebb sikere Magyarországnak a miniszterelnök szerint. Orbán Viktor a több nagy német cég vezérkarával folytatott tárgyalásaira kitérve azt mondta, ezek a vállalatok hosszú távra terveznek Magyarországgal. Szinte mindegyik világcéggel beszéltek további fejlesztésekről. Orbán Viktor szerint Magyarországnak nemcsak az autóiparban, hanem általában véve is termelési központtá kell válnia. A bajban lévő európai gazdaság egyetlen módon tud megújulni: akkor, ha versenyképessé válik a világ más részeivel.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
