Hírek
2020. Július 09. 14:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Nők a vízen: egész nyáron át tartó programsorozat a vitorlázás népszerűsítésére
Egész nyáron át tartó programsorozattal népszerűsíti a vitorlázást a nők körében a Women On Water (WOW) Hungary.
A magyar női vitorlázó közösséget tömörítő szervezet támogatásával indul az 52. Kékszalagon az akár a dobogóra is esélyes The Red Extreme 40 katamarán.
A hajó kormányosa Virág Flóra ifjúsági világbajnoki hatodik helyezett lesz - tájékoztatta a szervezet az MTI-t.
Az idén januárban, egy nemzetközi kezdeményezés magyarországi tagjaként elindult Women On Water Hungary elsődleges célja, hogy közösséget építsen a hazai vitorlázó nők számára, segítse őket a vitorlázó tudásuk fejlesztésében, új lehetőségeket teremtsen számukra a versenyzésbe történő bekapcsolódásra, elismerje és kiemelje az egyéni teljesítményeket, minél szélesebb körben népszerűsítse a hajózást és a vitorlás sportot a nők körében.
Az egész szezon alatt tréningek, előadások, díjak és elismerések, játékok várják a vitorlázást és a hajózást kedvelőket a WOW NYÁR 2020 program keretében.
A szervezet egyik legfontosabb projektje idén a július 30-án rajtoló Kékszalagon lesz, ahol egy csúcstechnológiát képviselő katamaránt női vitorlázó irányít. Virág Flóra rutinos Kékszalag-versenyzőnek számít: 2017-ben a 49. tókerülőn a legjobb női kormányosként futott be az összetett 27. helyén egy 20 lábas katamaránnal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
