Hírek
2017. Május 06. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Németországban elfogták az Iszlám Állam terrorszervezet egy feltételezett tagját

Németországban elfogták az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet egy feltételezett tagját - közölte pénteken a szövetségi legfőbb ügyészség.
Az állam elleni súlyos bűncselekményekkel foglalkozó ügyészség adatai szerint a 39 éves szíriai állampolgár a hazájában 2011 tavasza óta tartó polgárháborúban először az an-Nuszra Front nevű iszlamista szervezet oldalán vett részt. Egy fegyveres egység parancsnokaként közreműködött több város elfoglalásában, majd 2013 elején az an-Nuszra Front és az IÁ közötti konfliktusok nyomán átállt az IÁ-hoz.
A férfit külföldi terrorszervezetben viselt tagsággal gyanúsítják, pénteken előzetes letartóztatásba helyezték.
Sajtóértesülések szerint nincsenek arra utaló jelek, hogy Németországban terrorcselekményre készült volna. Csütörtök délután fogták el különleges rendőri egységek bevetésével a Lipcse közelében fekvő Wachauban egy autósiskolánál, ahol éppen megkezdte volna a jogosítvány megszerzését célzó tanfolyamát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.