Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.

Miért is fontos mindez? - tette fel a kérdést, majd ismertette, mert a négygyermekes édesanyák után a háromgyermekes édesanyák is teljesen szja-mentessé válnak 2025 október elsejétől.

Közölte, hogy megnyitják a kétgyermekes édesanyák esetén is az szja-mentességet: 2026 elejétől négy lépésben fokozatosan fogják ezt bevezetni. Először a 40 év alatti anyák válnak szja-mentessé, azután 2027 elejétől 50 éves korra emelik ezt a határt, majd ez 60 éves korra emelkedik, és utána életük végéig élvezhetik az szja-mentességet - mondta.

Miként is illeszkedik az édesanyák életpályájába mindez? - kérdezte. Úgy, hogy a 25 év alatti fiatalok már most is szja mentesek.

A 30 alatti anyák egy gyermekkel szja mentesek, és 2026 január elsejétől a kétgyermekes édesanyák 40 év alatt ugyancsak szja-mentessé válnak. A három - és négygyermekes édesanyák pedig koruktól függetlenül élvezik az szja-mentességet - jelezte a miniszter.
Ne felejtsék el, az édesapák továbbra is érvényesítik a családi adókedvezményeket - mondta Nagy Márton.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról