Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

A társaság azt írta, a vasárnapi óraátállítás követő első néhány órában informatikai hiba miatt pontosan közlekedő vonatok esetében 60 perces késést jelzett a MÁV-csoport utastájékoztatási rendszere. Ezért olyan utasok is részesültek a késési biztosítás alapján járó kompenzációban, akiknek a járata pontosan vagy 20 percnél kisebb késéssel érkezett a célállomásra.

A közleményben hozzátették, hogy a hibát a MÁV-csoport szakemberei a vasárnap délelőtti órákban elhárították és a késési biztosítás rendszere azóta újra a valós adatok alapján működik.

Csepreghy Nándor, az állami tulajdonost képviselő Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) államtitkárának utasítására azoknak az utasoknak, akik a pontosan közlekedő járatuk ellenére is visszakapták a jegyár felét, nincs tennivalójuk, az összeget nem kell visszautalniuk a MÁV-csoport számlájára - írták.

"Az az ÉKM és a MÁV-csoport kérése az érintett utasok felé, hogy tekintsék ezt a közlekedési társaság bocsánatkérésének az utastájékoztatási rendszer mai, rövid ideig fennálló hibája miatt"
- áll a közleményben. Jelezték, a visszatérítésben érintett utas- és járatszám egyaránt alacsony.

A MÁV a vasárnap reggeli dél-balatoni vasútvonalon egy biztosítóberendezés hibája okozta fennakadás kapcsán arról tájékoztatott, hogy az informatikai hiba nyomán az utasok nem kapták vissza automatikusan a jegyár felét. Ezt az érintetteknek legkésőbb hétfőig visszatéríti a MÁV-csoport.

Címkék: késés, máv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.