Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2021. Január 11. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Letartóztatták az élettársa lányának megölésével gyanúsított idős férfit

Letartóztatták az élettársa lányának megölésével gyanúsított idős férfit

Letartóztatta az élettársa lányának megölésével gyanúsított idős fóti férfit a Budakörnyéki Járásbíróság

- közölte a Budapest Környéki Törvényszék vasárnap az MTI-vel. A kényszerintézkedést az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben kell végrehajtani.

A törvényszék közleménye szerint a sértett péntek délelőtt látogatta meg az édesanyját és annak élettársát Fóton, ahol konfliktusba keveredett a férfival.

A 87 éves férfi úgy gondolta, hogy élettársa lánya elvette a nyugdíját, ezt számon kérte rajta, és egy késsel nyakon szúrta a nőt. Az áldozat kimenekült az utcára, de az épület előtt összeesett. Ott a férfi még egyszer, a lapockáján megszúrta, többször a fejéhez vágott egy téglát, majd elhagyta a helyszínt. A nő meghalt.

A gyanúsított letartóztatását a bíróság az ügyészi indítvánnyal egyetértve a bűncselekmény brutális jellegére, az elkövető személyi és családi körülményeire, mentális állapotára való tekintettel az elsőfokú tárgyalás előkészítése során meghozandó döntésig, de legfeljebb egy hónapra elrendelte.

A végzést az ügyész, a gyanúsított és védője is tudomásul vette, így az végleges és végrehajtható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld

KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt

2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.

2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten

Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.

2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál

Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál