Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2013. Április 02. 10:57, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Lemondott a soproni Liszt-zenekar vezetése

Lemondott a soproni Liszt-zenekar vezetése

Pénzhiány miatt lemondott az ország legrégebbi szimfonikus zenekara, az 1829-ben alapított soproni Liszt-zenekar teljes vezetése – írta keddi számában a Kisalföld.

"Legyőzött bennünket a kilátástalanság. A zenekar működési feltételei katasztrofálissá váltak" – közölte a lappal az alapítványi elnökkel, a titkárral és a koncertmesterrel együtt leköszönt Dárdai Árpád, aki 33 évig dirigálta az együttest.
Szavai szerint a három évtized alatt egyre romlott helyzetük, miközben a város részéről nem éreztek "különösebb atyai gondoskodást", végül már próbapénzt sem tudtak fizetni a tagoknak.
Fodor Tamás fideszes polgármester a lappal azt közölte, hogy a helyzet megoldása mindenképpen a Liszt-zenekar kezében van, és az egyik lehetséges forgatókönyv résztvevőjének tekintik a Sopron önkormányzatának kulturális ügyeivel foglalkozó Pro Kultúra Kft.-t.

Címkék: Kultúra-zene

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.