Hírek
2021. November 04. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Leengedik téli vízszintjére a Tisza-tavat
A biztonságos üzemeltetés és az árvízvédelem miatt a téli időszakra csökkenti a Tisza-tó szintjét a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig),
a síkvidéki tározó szintjének egy centiméteres csökkentéséhez mintegy egymillió köbméter vizet kell leengedni - közölte az igazgatóság szerdán közleményben az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a tározó leürítése két ütemben történik. November 4-től a vízszintet a jelenlegi 725 centiméterről 580 - plusz-mínusz 10 - centiméterre csökkenti, majd várhatóan november végétől 620 - mínusz 10 - centiméterre emeli az üzemeltető Kötivizig.
A tározó leürítése ezúttal is a halászati hasznosító Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. és az igazgatóság fokozott együttműködésével történik - írták. A vízszintcsökkentés végrehajtását és ütemét befolyásolhatja, módosíthatja egy esetlegesen levonuló árhullám - közölték.
A vízügyi igazgatóság a közleményben felhívja a figyelmet, hogy a vízi eszközök (hajók, csónakok, úszóművek, stégek) üzemeltetésénél, lekötésénél, továbbá a kompok üzemeltetésénél a várható vízszintváltozásra fokozottan számítsanak, és a szükséges intézkedéseket tegyék meg az érintettek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
