Hírek
2018. Augusztus 25. 11:20, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Környezetkárosítás elleni bűncselekmény vádjával letartóztattak egy indiai gyártulajdonost Boszniában
Őrizetbe vették a boszniai hatóságok Debasish Gangulyt, az északkelet-boszniai Lukavacon működő, koksz- és vegyi termékek előállításával
és értékesítés foglalkozó GIKIL vállalat igazgatóját környezetkárosítás és közegészség elleni bűncselekmény vádjával - közölte az N1 boszniai hírcsatorna pénteken.
Gangulyt egy nappal azután tartóztatták le, hogy a boszniai föderáció környezetvédelmi hivatala bezáratta az általa vezetett gyárat, mert az mérgező anyagokkal és hulladékkal többször is szennyezte a környezetet, valamint toxikus szert engedett a Spreca folyóba.
A lukavaci gyár, amely a volt Jugoszlávia egyik legnagyobb vegyigyára volt, 2003 óta az indiai Global Steel Holdings Kft. tulajdonában van.
A GIKIL jelenleg valamivel több mint ezer alkalmazottat foglakoztat. A koksz előállításán kívül benzolt, nyers kátrányt, műtrágyát, elektromos energiát és desztillált vizet is előállít, valamint ellátja ivóvízzel a várost.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
2026. Április 01. 10:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: a tagállamok hangolják össze az olajellátás biztonságát szavatoló intézkedéseket
2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások
Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.
2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén
Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.
