Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2011. December 03. 07:34, szombat | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Kiszállt a Ferrari

Kiszállt a Ferrari

Ferrari és a Red Bull péntek délután bejelentette, hogy kiszállt a Forma-1-es csapatokat tömörítő érdekvédelmi szervezetből, a FOTA-ból.

Az olasz sportautógyár hivatalos honlapján azt írta, kiválásáról azonnal tájékoztatta Martin Whitmarsht, a FOTA elnökét. „Nagyon nehéz döntés volt – áll a közleményben. – A Forma–1 a világ egészéhez hasonlóan nehéz időket él át mostanában.”

A Ferrari – amely a továbbiakban is segít a költségcsökkentési tervek kidolgozásában – azt szeretné, ha az autósport elitkategóriája a jövőben is a folyamatosan fejlődő technológiai újítások kipróbálásának egyik legfőbb helyszíne lenne. Az olasz vállalat szerint a tesztnapok számát is ismét meg kellene növelni, ugyanakkor ezek az intézkedések nehezen összeegyeztethetők a költségek csökkentésére vonatkozó tervekkel.

A Ferrari mellett a világbajnok Red Bull istálló is közleményben jelezte pénteken, hogy kiszáll a FOTA-ból. Indoklásként a költségcsökkentési tervek körüli vitákat jelölte meg a csapat, amely azonban leszögezte: a jövőben is közreműködik a spórolási lehetőségek keresésében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 08:39, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Kisvárdai sikerével bajnok a Győr

Az ETO FC Győr nyerte a labdarúgó Fizz Liga 2025/2026-os kiírását, miután a 33., utolsó forduló szombati játéknapján 1-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Sport

Premier League - Kikapott Birminghamben, még nem BL-résztvevő a Liverpool

A Liverpool simán kikapott az Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának pénteki nyitómeccsén, így még nem tudta bebiztosítani szereplését a Bajnokok Ligája következő idényében.

2026. Május 14. 15:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Az RTL megszerezte a teljes jogcsomagot 2027-től

Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója bejelentette, hogy a csatorna a 2027/28-as idénytől kezdve megszerezte a labdarúgó Bajnokok Ligája teljes jogcsomagját.