Hírek
2021. Február 17. 12:43, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kegyetlen módon megölte gyermekét, elítélték

A Miskolci Törvényszék tizenhat év fegyházbüntetésre ítélte - nem jogerősen - azt a nőt, aki megölte újszülött gyermekét a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolcán - közölte a bíróság a verdikt után kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint különös kegyetlenséggel, tizennegyedik életévét be nem töltött, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövettet emberölés bűntettében találták bűnösnek a nőt.
A tényállás szerint a nő családjával együtt élt felsőzsolcai otthonukban, ahol élettársával közösen nevelték négy kiskorú gyermeküket; 2018-ban a vádlott ismét teherbe esett, azonban titkolta terhességét, nem járt terhesgondozásra és nem vett igénybe orvosi ellátást, gondozást sem; 2019 februárjában a közösen használt lakás egyik szobájába bezárkózva egészséges lánygyermeket szült, majd az újszülött nyaka körül egy éles tárggyal 20 szúrást ejtett, aminek következtében a csecsemő életét vesztette.
A kedden kihirdetett ítélet nem jogerős, mert az ügyészség a büntetés súlyosításáért, a vádlott és védője felmentés, illetve a büntetés enyhítése érdekében fellebbezett.
A büntetőper a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország
Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak