Hírek
2025. Április 21. 08:50, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.
A hét végén csökken a csapadék valószínűsége és kissé visszaesik a hőmérséklet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Húsvéthétfőn általában sok napsütés és száraz idő várható kevés gomolyfelhő és fátyolfelhők mellett, de délután egy-egy helyen futó zápor nem kizárt, késő estétől pedig nyugaton fordulhat elő zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, a csúcshőmérséklet 22 és 27 fok között lesz.
Kedden is sok lesz a napsütés, de ezt fátyolfelhők szűrik, illetve erőteljessé válik napközben a gomolyfelhő-képződés és több helyen alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Az északi, északnyugati szél időnként megélénkül, zivatarok idején megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 7 és 14, délután 21 és 26 fok között valószínű.
Szerdán sok lesz a napsütés, de ismét több helyen lehetnek záporok, zivatarok. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, zivatarok idején átmenetileg megerősödhet a szél. A hőmérséklet hajnalban 8 és 15, délután 20 és 25 fok között várható.
Csütörtökön erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, amelyből többfelé várható zápor, zivatar. A változó irányú szél többnyire mérsékelt marad. A hőmérséklet hajnalban 7 és 14, délután 18 és 25 fok között alakul.
Pénteken is erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, amelyből többfelé várható zápor, zivatar. Az északi, északkeleti szél időnként megélénkül, zivatarok idején átmenetileg megerősödik. A hőmérséklet hajnalban 8 és 14, délután 17 és 25 fok között valószínű.
Szombaton többnyire közepesen vagy erősen felhős időre van kilátás, elszórtan előfordulhat zápor, esetleg zivatar. Az északi, északkeleti szél megerősödik. Hajnalban 7-14, délután 15-20 fok lesz.
Vasárnap napos, gomolyfelhős idő várható, csapadék nélkül. Az északkeleti szél néhol időnként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 7, a legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.
2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld
Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt
A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy
Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.