Hírek
2017. Január 06. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Hepatitis-járvány van Nógrádban
Hepatitis \"A\" vírus által okozott fertőző májgyulladásban 14 ember betegedett meg Rimóc községben az elmúlt napokban - közölte a Nógrád Megyei Kormányhivatal csütörtökön az MTI-vel.
A járvány megfékezésére a népegészségügyi szakemberek, a rimóci önkormányzat munkatársai, a helyi háziorvos és védőnő közreműködésével az év elején a községben helyszíni szemlét tartottak, amelynek célja további betegek felkutatása volt. Ennek során mintegy 250-en kaptak védőoltást, illetve megkezdődött a járvány elleni védekezési módok oktatása is - írták a közleményben.
A megfelelő személyi és környezeti higiénia betartása ugyanis jelentős mértékben csökkenti a fertőzés kockázatát. A fertőző májgyulladás lappangási ideje 2-8 hét - tette hozzá a kormányhivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 13:00, szerda | Belföld
Török Zoltán: a piac várakozásai szerint kiszámíthatóbb lesz a gazdaságpolitika
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
