Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2022. Április 19. 13:04, kedd | Belföld
Forrás: mti

Hatékonyabb zajvédő falakkal kísérletezik a Magyar Közút

Hatékonyabb zajvédő falakkal kísérletezik a Magyar Közút

Az eddigieknél hatékonyabb zajvédő falakkal kísérletezik a Magyar Közút az M0-ás két szakaszán - közölte a társaság az MTI-vel kedden.

A közlemény szerint Diósdnál, az M5-ös autópálya felé vezető szakasz 7-es kilométerszelvényében alumínium falrendszert telepítenek. Egy másik M0-ás szakaszon, a 73-as csomópont északi kihajtóágánál, Dunakeszinél fabeton zajárnyékolók kerülnek a megrongálódott fafonatos panelek helyébe.

Az új technológiákat a 4 éve meghirdetett kísérleti út- és hídépítési programban próbálják ki. Előnyeik közül kiemelték a tartósságot, a gazdaságosságot, az esztétikailag is kedvező kialakítást. Az alumínium falrendszer könnyű is, ezért hidak és felüljárók zajárnyékolására különösen alkalmas, míg a fabeton a kiváló hangelnyelési képessége miatt jó megoldás - tették hozzá.

A kivitelezését követően mérnöki és laborfelügyeleti vizsgálatok rögzítik a zajvédők közlekedésre és környezetre gyakorolt hatásait. Ha beválnak, a kísérleti telepítést széleskörű alkalmazás válthatja fel - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál