Hírek
2024. Február 09. 09:25, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Gulyás Gergely: ha valaki gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, semmilyen kegyelemben nem részesülhet

Ha valaki gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, semmilyen kegyelemben nem részesülhet - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter Orbán Viktor kormányfő bejelentése kapcsán csütörtökön a HírTv-nek.
Gulyás Gergely kitért arra is, hogy a baloldal az elmúlt években mindent megtett annak érdekében, hogy a magyar családtámogatási rendszer kiépítését megakadályozza.
A miniszter elmondta, egy konkrét esetben egy ezzel kapcsolatban kialakult vita miatt érezték feltétlenül szükségesnek, hogy a kormány egyértelművé tegye és az alkotmányban rögzítse, hogy a gyermekek sérelmére elkövetett szándékos bűncselekmények esetén ne legyen lehetőség arra, hogy a köztársasági elnök kegyelmet gyakoroljon.
Úgy gondoljuk, "ez hozzájárul ahhoz, hogy mindenki egyértelműen, világosan és tisztán lássa a kormány büntetőpolitikai céljait, és azt, hogy ha valaki a gyermekek sérelmére követ el bűncselekményt, az semmilyen kegyelemben nem részesülhet" - fogalmazott a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint