Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2019. Március 07. 08:47, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem

Február közepe óta mintegy 2000 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat

Február közepe óta mintegy 2000 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat

Február közepe óta országszerte mintegy 2000 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat - hangzott el az M1-en szerda esti Híradójában.

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel azt közölte: idén eddig összesen 2600 szabadtéri tűz volt és mintegy 5646 hektárt érintett. A tüzek túlnyomó többségét emberi gondatlanság okozza - jegyezte meg.

Elmondta, február vége óta naponta 200-300 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat. A szóvivő szerint ennek oka, hogy még nem zöldült ki a természet, száraz a növényzet, és elkezdődtek a kerti munkák.

Felhívta a figyelmet arra, hogy kerti zöldhulladékot csak ott szabad égetni, ahol ezt önkormányzati rendelet engedélyezi. Ahol nincs erre vonatkozó rendelet - például Budapest egész területén - ott tilos a zöldhulladék égetése.

Az M1 Híradójában emlékeztettek arra, hogy szerdától országos tűzgyújtási tilalom van érvényben. Szabályszegésért bírság jár, amely 20 ezer forinttól 3 millió forintig terjedhet.

Dojcsák Dávid a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az M1-nek nyilatkozva azt mondta: szerdán 23 helyszínen volt szabadtéri tűzeset Borsod megyében. Kedden 88 alkalommal kellett kivonulniuk ilyen jellegű tűzesethez a megyében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés