Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2017. Július 06. 10:33, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Elrajtolt a 49. Kékszalag mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt a 49. Kékszalag mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt a 49. Kékszalag Erste World Nagydíj csütörtök reggel Balatonfüredről.

Náray Vilmos kommunikációs igazgató az MTI-nek elmondta: az előzetes nevezések alapján 526 nevező indult a versenyen, melyen idén is együtt rajtoltak a hagyományos, egytestű hajók, a két- vagy háromtestű high-tech vitorlások, a profi csapatok és a családi vitorlázók a Balatonfüred előtti hat kilométer széles rajtvonalról.

Csopaknál a többszörös világbajnok német Roland Gäbler kormányozta Black Jack katamarán vezette a mezőnyt, mögötte Litkey Farkas haladt a Festipayvel.

A vitorlásoknak a 155 kilométeres Balatonfüred - Balatonkenese - Siófok - Tihany - Keszthely - Tihany - Balatonfüred útvonalat kell teljesíteniük kikötés és külső segítség igénybevétele nélkül, maximum 48 óra alatt. A Kékszalag jelenlegi abszolút időrekordját a Józsa Márton kormányozta Fifty-Fifty, egy kétárbocos, kéttestű, magyar fejlesztésű hajó tartja, amely 2014-ben 7 óra 13 perc 57 másodperc alatt teljesítette a távot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.