Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2017. Június 13. 13:40, kedd | Belföld
Forrás: mti/Fotó: facebook.com/Hobo

Elhunyt a Hobo Blues Band egykori gitárosa

Elhunyt a Hobo Blues Band egykori gitárosa

Elhunyt Szénich János, a Hobo Blues Band, az EDDA, a Non-Stop, a Juventus egykori gitárosa. A zenész hétfőn 65 évesen, hosszan tartó betegség után halt meg.

A halálhírt Hobo (Földes László) tudatta közösségi oldalán.

Az énekesként és szerzőként is dolgozó Szénich János 1967 óta volt a pályán. 1973 és 1975 között a Szénich Trió, 1975-76-ban a Non-Stop, 1976-1978-ban pedig a Juventus együttes gitárosa volt.

Az 1978-ban megalakult Hobo Blues Bandbe egy évvel később csatlakozott Póka Egon basszusgitáros javaslatára. A HBB első ismertebb felállásában Hobo és Póka mellett Döme Dezső dobolt, Szénich János és Kőrös József gitározott, majd az addig vendégként fellépő énekes, Deák Bill Gyula is állandó tag lett. A zenekar számos sikeres koncertet adott a Budai Ifjúsági Parkban és vidéken, a svájci Krokus és az Omega előzenekaraként a Kisstadionban is fellépett. Az együttes 1980-ban játszott a Hajógyári-szigeten is a Fekete Bárányok koncerten.

A kétnyakú gitárjával és Nem bűn a lustaság feliratú pólójával ismertté vált Szénich János játszott a HBB első, 1980-ban megjelent albumán, a Középeurópai Hobo Blues-on, és szerepelt Szomjas György Kopaszkutya című, 1981-ben bemutatott filmjében is. Szénich János 1981-ben távozott a HBB-ből, majd 1985 tavaszán rövid ideig az EDDA Művekben tűnt fel. Az elmúlt három évtizedben külföldön, elsősorban Németországban és különböző hajókon zenélt.

A HBB korai korszakának másik gitárosa, Kőrös József, akivel Szénich János 1979-1981-ben együtt zenélt az együttesben, négy évvel ezelőtt, 60 évesen hunyt el tüdőembóliában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.