Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2019. Július 31. 07:40, szerda | Külföld
Forrás: mti

Egyre több német vásárol fegyvereket a szakértő szerint

Egyre több német vásárol fegyvereket a szakértő szerint

Egyre több német vásárol fegyvereket, mert a bevándorlók által elkövetett erőszakos esetekre erőszakkal akarnak válaszolni - mondta Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az M1 csatorna kedd esti műsorában.

A szakértő szerint bár a német rendőrségnek van nyilvántartása arról, hogy milyen származásúak az egyes bűncselekmények elkövetői, azt nem hozza nyilvánosságra, mert az nem lenne "politikailag korrekt". Hozzátette ugyanakkor: a beérkező menekültek sokkal több bűncselekményt követnek el, mint a németek, de a statisztikák titkolása miatt ezzel a németek nincsenek tisztában.

Nógrádi György aláhúzta: a németeknek elegük van a bűncselekményekből, rendet akarnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.