Hírek
2014. Szeptember 02. 12:17, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Egy kelet-ukrajnai szakadár vezető megfenyegette Lengyelországot

Egy kelet-ukrajnai szakadár katonai parancsnok megfenyegette Lengyelországot, amiért az ottani hatóságok (átmenetileg) nem engedték átrepülni a lengyel légtérben az orosz védelmi minisztert szállító repülőgépet.
A "Motorola" ragadványnéven is ismert Arszen Pavlov egy, az internetre feltett videofelvételen a következő kijelentést tette: "Ha nem akarjátok átengedni az Oroszországi Föderáció védelmi miniszterének repülőgépét Lengyelország területe fölött, majd Motorola megy el hozzátok!". A fenyegető nyilatkozatot rakétavetők dübörgő sorozatlövése kíséri.
Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter a TVN24 lengyel hírtelevízióban reagált a fenyegetésre. Leszögezte: nem áll szándékában vitát folytatni a szakadár vezetővel, de a Szergej Sojgut szállító repülőgép átengedésének megtagadása helyes döntés volt. "Nem volt ebben semmilyen politikai szempont. Úgy gondolom, a lengyel-orosz kapcsolatokban a repülések biztonságának kérdését nagyon komolyan kell venni" - hangsúlyozta.
Lengyelország augusztus 29-én délután tagadta meg annak a repülőgépnek a légterén történő átrepülését, amelyen Sojgu Szlovákiából Moszkvába tért volna vissza. Az illetékes lengyel hatóság adminisztratív okokkal indokolta az elutasítást. Később a lengyel légtérirányítás mégis megadta az engedélyt. A miniszter gépe előzőleg nem kapott átrepülési engedélyt az ukrán hatóságoktól sem. Vlagyimir Tyitov orosz külügyminiszter-helyettes az ügy kapcsán a nemzetközi magatartási normák durva megsértéséről beszélt.
Arszen Pavlov a szakadár "Donyecki Népköztársaság" ismert figurája. Az Oroszországi Föderációhoz tartozó Komi Köztársaságból származik, szolgált az orosz tengerészgyalogságnál, és harcolt Csecsenföldön is. Az orosz média Novorosszija (Új-Oroszország) - a kelet-ukrajnai szakadár területek oroszországi elnevezése - egyik partizán hősévé, celebjévé kreálta. Második feleségét a Donyec-medencei harcok alatt ismerte meg. Donyecki zajos esküvőjükről az orosz televíziók is tudósítottak, akárcsak az ifjú pár Krím félszigeti nászútjáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.