Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2020. Október 18. 13:09, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció

Díjmentesen utazhatnak a gyermekek Kajla-útlevéllel az őszi szünetben

Díjmentesen utazhatnak a gyermekek Kajla-útlevéllel az őszi szünetben

Díjmentesen utazhatnak a MÁV-Start, a Volánbusz és a GYSEV belföldi járatain október 23. és november 1. között azok a gyerekek, akik a jegyvásárláskor felmutatják pecsétgyűjtő Kajla-útlevelüket és diákigazolványukat

- közölte a MÁV szombaton az MTI-vel. A közlemény szerint a kedvezményes árú vasúti és autóbuszos kirándulás remek lehetőséget nyújt az őszi szünet tartalmas eltöltésére, arra, hogy a járványhelyzetben lehetőség szerint kerülendő beltéri összejövetelek helyett szabadtéri programokat szervezzenek a családok. Hozzátették: a legizgalmasabb családbarát útvonalak, az úgynevezett Kajla-körök bejárásával Kajla-karikákat is gyűjthetnek a lelkes felfedezők. A vasúttársaság közölte: a Kajla-útlevéllel és diákigazolvánnyal ingyen utazó gyermekek maximum két kísérője is 33 százalékos kedvezményre jogosult.

A gyerekek díjmentes másodosztályú menetjegyeit pénztárakban, a jegykiadó automatáknál, online és a MÁV applikáción keresztül is ki lehet váltani. A Kajla-útlevéllel rendelkező gyermekeknek az őszi szünetben a Volánbusz járatain menetjegyet nem kell váltani, de a feláras országos járatokon a távolsági kiegészítő jegyet meg kell vásárolni a pénztárban vagy a buszsofőrnél.

A gyermekekkel együtt utazó kísérők a társaság hatályos díjszabása és kedvezményrendszere alapján, a kedvezményre való jogosultság megléte esetén válthatnak menetjegyet, illetve szükség esetén távolsági kiegészítő jegyet. A Kajla-kedvezmény október 23. és november 1. között korlátlan alkalommal vehető igénybe - emelték ki. A Kajla programban minden általános iskolás, alsó tagozatos diákhoz eljutottak az új, kék színű Kajla-útlevelek, de 2020-ban a korábbi Kajla-útlevelek is érvényesek, így idén még az 5. és 6. osztályos tanulók is használhatják régi útlevelüket - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.