Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2012. Március 01. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Denevérekben mutatták ki az influenzavírust

Denevérekben mutatták ki az influenzavírust

Az influenza vírus A típusát nemrég denevérekben fedezték fel, amely az első bizonyítéka annak, hogy a denevérek, csakúgy mint a madarak a betegség hordozóivá válhatnak.

'Ez az első alkalom, hogy egy influenza vírust denevérekben azonosítottak, de jelenlegi formájában az emberre nem veszélyes' - mondta Suxiang Tong, az amerikai Járványvédelmi és Megelőzési Központ (CDC) kórokozó kutató osztályának vezetője.

Ezek a denevérek ugyanis gyümölcsökkel és rovarokkal táplálkoznak, így nem harapják meg az embert. Azt viszont nem lehet kizárni, hogy a kórokozóval valamilyen olyan mezőgazdasági terményt, gyümölcsöt fertőzhetnek meg, amelyet elfogyasztva az ember is megbetegedhet.

Most, hogy a tudósok már ismerik a talált kórokozó jellemzőit, megkísérlik kimutatni más denevérfajokban, egyéb állatfajokban és az emberben is. Arra kíváncsiak a kutatók, hogy a vírus mennyire fertőzésveszélyes. A vizsgálat következő fázisában ezért az influenzavírust hordozó denevérektől vért vesznek, majd megkísérlik egészséges társaik megfertőzését - írja a Discovery News.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld

NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.

2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld

OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés

Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.

2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld

Macron: új korszak kezdődött Magyarországon

A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal

2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld

Pulics Gergely: Én és a Kopóm!

Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai