Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2020. Június 29. 17:06, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Cseh embercsempészt tartóztattak le Vas megyében

Cseh embercsempészt tartóztattak le Vas megyében

Letartóztatott a Szombathelyi Járásbíróság egy embercsempészéssel gyanúsított cseh férfit, aki Magyarországon keresztül Ausztriába próbált meg eljuttatni hat, magát szír állampolgárnak valló embert

- közölte Székely Tamás megyei főügyészhelyettes hétfőn az MTI-vel. A gyanú szerint a férfi a szerb-magyar határ közelében egy erdős területen vette fel járművébe a hat illegális migránst azzal a szándékkal, hogy fejenként ezer euróért Bécsbe vigye őket. A rendőrök azonban szerda éjjel Felsőszölnökön - a magyar-szlovén-osztrák hármashatár közelében - egy közúti ellenőrzés során megállították és elfogták őket - tartalmazza a főügyészségi közlemény.

Székely Tamás hozzáfűzte: a járásbíróság az ügyészségi indítvánnyal egyezően a szökés, valamint a bizonyítás meghiúsításának veszélye miatt rendelte el egy hónapra a gyanúsított letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon

2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz

Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.