Hírek
2020. Szeptember 16. 10:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Csaknem kétszáz embert bírságoltak meg az egyhetes vasúti ellenőrzés során
Egy hét alatt csaknem kétszáz emberrel szemben szabott ki helyszíni bírságot a rendőrség a vasúti biztonság érdekében végzett egyhetes ellenőrzés során.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának keddi közleménye szerint a 4. Rail Action Week elnevezésű nemzetközi vasúti ellenőrzés szeptember 7-én 7 órától 14-én 7 óráig tartott. Az akcióban osztrák rendőrök és magyar katonák is részt vettek.
A rendőrség az együttműködő szervezetekkel lebonyolított akció ideje alatt 1512 vasúti átjárót, 2612 járművet ellenőrzött, 985 fő gyalogost és 424 kerékpárost igazoltatott.
Egy hét alatt összesen 26 szabálysértési eljárás indult, 197 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki. A vasúti átjárón való áthaladás szabályainak megsértése, illetve vasúti szabálysértés elkövetése miatt 219 embert figyelmeztettek.
Az akció ideje alatt a vasúti átjárókban elhelyezett 3490 biztonsági berendezést ellenőriztek. Vasúti jelzés, fél-, illetve fénysorompó megrongálása miatt két embert, míg a vasúti vágányok festékszóró spray-vel történő megrongálása miatt három embert értek tetten - írta a rendőrség a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
