Hírek
2011. Október 07. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
Betiltanák a közparkokban a dohányzást

A dohányzás megtiltásával szorítaná ki a hajléktalanokat a Józsefváros forgalmasabb közparkjaiból az önkormányzat. A képviselő-testület délután tárgyalja az erről szóló rendeletmódosítást.
Január 1-jétől nem lenne szabad rágyújtani a Gutenberg tér, a Horváth Mihály tér, a Kálvária tér, a Teleki tér, de a volt Köztársaság tér, mai nevén a II. János Pál pápa tér parkjaiban. A tiltás a parkot határoló járdákra is vonatkozik. A rendelet megszegőire 2012-től 50 ezer forint szabálysértési bírságot szabhatnak ki. A képviselő-testület szigorítaná a guberálást tiltó rendeletet is. Eszerint a hatóságok akkor is bírságolhatnának, ha valaki elmozdítja az utcai kukákat.
Budapest VIII. kerületének fideszes polgármestere, Kocsis Máté a néhány hete rendezett helyi népszavazás után hirdette meg az átfogó közrendvédelmi és köztisztasági akciót. A referendum egyébként eredménytelenül zárult, a jogosultak alig 15 százaléka vett rajta részt. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:39, szerda | Belföld
A bodrogkeresztúri általános iskola diákjai végeztek az első helyen a világ egyik legnívósabb technológiai versenyén
2025. Augusztus 06. 07:37, szerda | Belföld
Soltész Miklós: támogatta a kormány a református egyház balatonfenyvesi gyermektáborának felújítását
2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld
Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július
Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.
2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld
Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék
Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -