Városlista
2025. október 19, vasárnap - Nándor

Hírek

2023. Március 09. 09:37, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Bahmut keleti fele már az oroszoké

Bahmut keleti fele már az oroszoké

Egy falut is elfoglaltak a rommá lőtt település közelében a támadók.

Az orosz erők ellenőrzése alá került a Bahmuttól (Artemivszktől) északnyugatra fekvő Dubovo-Vaszilivka község - közölte Jevgenyij Prigozsin, a Wagner katonai magánvállalat alapítója.

Az ostromlott Bahmut közlekedési csomópont, amelynek fontos szerepe van a Donyec-medencében harcoló ukrán csapatok ellátásában.

A RIA Novosztyi hírügynökség orosz katonai forrásra hivatkozva az írta csütörtökön, hogy az orosz fegyveres erők megvetették a lábukat Krasznohorivka település külterületén, ahonnan az ukrán tüzérség rendszeresen lövi Donyecket.

Az Ukrajnától elcsatolt donyecki régió hatóságai közölték, hogy az ukrán tüzérség az elmúlt nap folyamán 17 alkalommal nyitott tüzet a területre, 93 lövedéket lőttek ki három településre. Donyeckben hét civil, köztük két gyermek megsebesült. Volnovahára csütörtökre virradóra hat HIMARS-rakétát lőttek ki. Egyebek között találat ért egy autóbuszdepót, ahol egy járművezető életét vesztette, egy másik megsebesült.

Ukrajna-szerte megszólaltak a légvédelmi szirénák csütörtök reggel, erős robbanások rázták meg Kijevet, és több régióból is rakétatámadásokról érkeztek jelentések.

Odessza városát bombázták az oroszok, ahol a regionális katonai adminisztrátor szerint az energetikai infrastruktúrát és lakóépületeket is támadták. Az északkeleti Harkiv városában pedig a polgármester szerint áramkimaradások voltak.

Fotó: Livemap

Címkék: háború, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.