Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2016. Május 09. 07:48, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az új migránsútvonalak indokolhatják az osztrák intézkedéseket

Az új migránsútvonalak indokolhatják az osztrák intézkedéseket

A miniszterelnök belbiztonság főtanácsadója szerint Ausztria fokozott határőrizeti intézkedései arra utalnak, attól tartanak, hogy Ausztria felé tolódik a migránsok útvonala.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában ezt annak kapcsán mondta, hogy az osztrák rendőrök vasárnap embercsempészeket, illegális bevándorlókat keresve azosztrák-magyar határátkelőhelyeken fokozott ellenőrzést tartottak. Az intézkedés következtében több mint tíz kilométeres torlódás alakult ki Hegyeshalomnál. Emellett a Brenner-hágónál az olasz határra tervezett kerítésépítési munkálatokat is megkezdte Ausztria.

A belbiztonsági főtanácsadó szerint ezeket a lépéseket nyilván az illegális migráció folytatódásáról, a nyári időszakra várható előrejelzésekről szóló információk indokolják.

Bakondi György hozzátette, jelentős illegális migráció tapasztalható a balkáni útvonalon, Líbiából már más utakon keresztül egyre többen jelennek meg Olaszországban is, s onnan várhatóan Ausztria, illetve Németország felé veszik az irányt a migránsok.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.

2025. Április 29. 07:30, kedd | Belföld

Ukránoktól félti a magyar munkahelyeket Orbán Viktor

Ukrajna európai uniós tagságának kérdése eldönti, hogy milyen lesz a mai fiatalok következő 20 éve, a legaktívabb, legproduktívabb, legígéretesebb két évtizede