Városlista
2026. május 18, hétfő - Erik, Alexandra

Hírek

2021. Október 07. 14:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Az idősotthonokban élők csaknem 96 százalékának megfelelő az antitestszintje

Az idősotthonokban élők csaknem 96 százalékának megfelelő az antitestszintje

A fővárosi idősotthonokban élők 95,8 százalékának megfelelő a koronavírussal szembeni antitestszintje - írták a Budapest Városháza Facebook-oldalán szerdán.

Közölték, a fővárosi önkormányzat az idősellátó bentlakásos intézményeiben végzett felmérést a lakók és az ott dolgozók koronavírussal szembeni védettségének egyik fontos alkotóeleméről az IgG antitestszint meghatározásával.

Az ellátottak közül a vizsgált 1002 ember 95,81 százaléka, a munkavállalók közül a vizsgált 503 ember 97,6 százaléka rendelkezik a védettséghez szükséges antitestszinttel - tudatták.

Mint írták, az adatgyűjtés lehetővé tette a két és a három oltással rendelkezők ellenanyagszintjének célzott vizsgálatát is. Ennek alapján két oltás után az ellátottak 93,42 százaléka, a harmadik oltással is rendelkezőknek pedig a 99,24 százaléka bír a védettséghez szükséges antitestszinttel.

A munkavállalók esetében a kétszeresen oltottak 99,02 százalékának van a védettséghez szükséges antitestszintje, a három oltással rendelkezőknél pedig 100 százalék ez az arány - olvasható a bejegyzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.

2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz

Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.