Hírek
2024. Február 01. 07:16, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Az FBI szerint kínai hackerek kritikus amerikai célpontok elleni támadásra készülnek

Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója azzal gyanúsított meg csütörtökön a kínai kormánnyal kapcsolatban álló internetes bűnözőket, hogy káoszt akarnak kiváltani az Egyesült Államok területén.
Christopher Wray az amerikai Kongresszus alsóházának meghallgatásán úgy fogalmazott, hogy "Kína hackerei előkészületeket tesznek, és az amerikai infrastruktúrára pozícionálják magukat, hogy pusztítást, valamint a valós világot érintő károkat okozzanak, amikor Kína úgy dönt, eljött az idő a támadásra".
A Szövetségi Nyomozó Iroda vezetője szerint a hackerek célpontjai között szerepelnek víztisztító létesítmények, az elektromos infrastruktúra, valamint olaj- és földgázvezetékek. Hozzátette, hogy egy ilyen internetes támadás az amerikai emberek fizikai biztonságát veszélyeztetné.
A kínai kormány korábban határozottan tagadta, hogy köze lenne internetes bűnözők tevékenységéhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 30. 07:54, szerda | Külföld
Londoni elemzők: jelentősen lassítja a globális növekedést a vámháború
Londoni makrogazdasági elemzők szerint a korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén fejlett és a feltörekvő gazdaságokban, köztük Kínában az eszkalálódó vámháború miatt.
2025. Április 29. 07:33, kedd | Külföld
Szentszéki szóvivő: május 7-én kezdődik a pápaválasztó konklávé
A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
2025. Április 29. 07:26, kedd | Külföld
Robert Fico: az EU megszűnéséhez vezetne a tagállamok vétójogának megszüntetése
Az európai uniós tagállamok vétójogának megszüntetése az EU megszűnéséhez vezető lépés lenne
2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld
Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor
Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.