Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2022. Június 23. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Az Alföldön súlyos aszály van

Az Alföldön súlyos aszály van

Az Alföldön már súlyos az aszály mértéke - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán Facebook-oldalán.

Ezeken területeken a talaj felső egyméteres rétegéből mintegy 130 milliméternyi víz hiányzik a telítettséghez, így a talajnedvesség is kritikusan alacsony.

Mindeközben a Dunántúlon többfelé csapadéktöbblet figyelhető meg, ott már nincs szükség öntözésre.

Továbbra sem látszik számottevő csapadék érkezése az aszállyal érintett területekre - írták.

Agrometeorológiai előrejelzésükben kifejtették, hogy a keleti országrészben hetek óta alig esett, a talaj sokfelé csontszáraz, a "nyári növények szenvednek az aszálytól". A kalászosoknak és a repcének már nem segítene a csapadék, az őszi árpa betakarítása a szokásos idő előtt elkezdődött.

A folytatás sem ígér országos csapadékot, csak éjjel és csütörtökön várhatók elszórtan záporok, zivatarok.

Címkék: alföld, aszály

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.