Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. Szeptember 20. 14:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

A szülők fele újra bevezetné a pálcázást Nagy-Britanniában

A szülők fele újra bevezetné a pálcázást Nagy-Britanniában

A Times Educational Supplement (TES) nevű szervezet felmérése szerint mind a szülők, mind a diákok több hatalmat adnának a tanárok kezébe a kezelhetetlen, rosszul viselkedő diákokkal szemben.

A fegyelmező eszközök közül a Nagy-Britanniában komoly hagyományokkal bíró pálcázásra is rákérdeztek a kutatók, és meglepő eredményt kaptak. A szülők 49 százaléka, míg a diákok 19 százaléka szerint a brit osztálytermekbe vissza kellene hozni a pálcázást mint fegyelmező eszközt.

A kevésbé durva fegyelmezést természetesen többen támogatják. Az osztályból való kiküldést a szülők 89, a iskola utáni elzárást 88, az ebédidő alatti elzárást pedig 87 százaléka támogatja. Érdekes, hogy a szülők mindössze 55 százaléka ért egyet azzal, hogy az iskolában üvöltözzenek a gyerekével.

A kutatás szerint a szülők 91 százaléka úgy gondolja, hogy a tanárok egyre inkább félnek a diákjaiktól, és 86 százalékuk szerint pedig a szülők is félnek saját gyerekeiktől. Tízből kilenc szülő szerint a fegyelmezéstől az esetleges jogi szankcióktól.

A kutatásban arra is rákérdeztek kit tartanának ideális női és férfi tanár személyiségnek a valódi és kitalált hírességek közül. A szülők körében 40 százalékkal a homoszexualitását nyíltan felvállaló rendkívül népszerű színész, Stephen Fry végzett az első helyen, míg a diákok 36 százaléka a Harry Potter könyvekből ismert Albus Dumbledore mellett tették le a voksukat.

A legideálisabb női tanárnak a szülők 48 százaléka az ismert tévés személyiséget, Carol Vordermant tartja, míg a diákok 40 százaléka a Harry Potter könyvek szerzőjét, J.K Rowlingot látná legszívesebben a katedrán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.