Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2021. Július 07. 17:04, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A szerb elnök már nyár végén újabb hullámra számít

A szerb elnök már nyár végén újabb hullámra számít

Újabb járványhullámra, a helyzet romlására számít még az ősz beköszönte előtt Aleksandar Vucic szerb elnök, aki szerdán Belgrádban arról is beszélt,

az ország azért épít még mindig járványkórházakat, hogy az újabb betegeket el tudja látni.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában szerdára 110-zel 717 093-ra, Koszovóban tízzel 107 370-re, Észak-Macedóniában 16-tal 155 732-re, Montenegróban 24-gyel 100 362-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 22-vel 205 055-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában kettővel 7061-re, Bosznia-Hercegovinában pedig szintén kettővel 9705-re növekedett. Koszovóban, Észak-Macedóniában és Montenegróban nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 2263, 5486, illetve 1619 maradt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.